Najciekawsze wiedeńskie zabytki

Wiedeń to jedno z najpiękniejszych europejskich miast do którego każdego roku przyjeżdżają tłumy turystów. Wiedeń położony jest nad Dunajem i stanowi bardzo ważny ośrodek administracyjny, gospodarczy, akademicki, turystyczny oraz kulturalny. W Wiedniu znajduje się wiele bardzo ciekawych zabytków, dlatego też, aby je zobaczyć, warto poświęcić na to, co najmniej kilka dni.

Warto zatem wcześniej znaleźć sobie jakiś nocleg, jednak najlepiej poza centrum miasta. Obecnie niejeden hostel Wiedeński oferuje bardzo wysoki standard i to za niewielką cenę, wystarczy jedynie dobrze poszukać, przeglądając strony internetowe. Jakie zabytki wiedeńskie warto zobaczyć?

Pałac Schönbrunn

Najpiękniejszym wiedeńskim zabytkiem jest dawna rezydencja Habsburgów, czyli Pałac Schönbrunn. Obecnie zarówno pałac, jak i przepiękny park należą do Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W dawnych latach pałac zamieszkiwany był przez Cesarza Franciszka oraz Elżbietę, a obecnie stanowi największą atrakcję Wiednia.

Belweder

Kolejną bardzo ciekawą atrakcją jest Belweder, czyli dawny barokowy pałac, w którym obecnie znajduje się galeria sztuki z licznymi zbiorami, które warto zobaczyć, aby poznać historię jednego z najpiękniejszych europejskich miast.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *