Czeskie zakupy dla każdego

Republika Czeska słynie z wielu produktów spożywczych, których zazdrościć mogą im inne kraje (np. Niemcy, czy Polska).

Jak dostać się do Republiki Czeskiej?
Do Czech najłatwiej dotrzeć samochodem, lub pociągiem. Ceny biletów kolejowych są bardzo atrakcyjne, dlatego warto z nich skorzystać.

Nocleg
Miejsce do spania najłatwiej zarezerwować przy pomocy internetowych systemów rezerwacji miejsc hotelowych. Dla osób z ograniczonym budżetem, lub tych dla których wysoki standard nie ma znaczenia przygotowała Praga hostel w każdej możliwej okolicy. Hostele w Pradze są bardzo popularne nie tylko wśród turystów, ale również studentów.

Co, warto przywieźć z Czech?
Po kilkukrotnych odwiedzinach w stolicy Czech nie jesteśmy już zachwyceni ideą zwiedzania kolejny raz tych samych miejsc. W tym przypadku skupić możemy się na zakupach, które przypomną nam za jakiś czas o pięknym mieście jakim jest Praga.

Jednym z najpopularniejszych produktów eksportowych naszych sąsiadów jest czekolada Studentska. Rożne smaki i nadzienia zachęcają największych smakoszy czekolady do zakupu kilku, lub kilkunastu sztuk a samotne, bądź tez nie wieczory. Drugim ze słodyczy, który warto zakupić są Lentilky. Te małe, słodkie cukierki to przypomnienie dzieciństwa.

Ponadto będąc w Czechach zakupić można sery, które niczym nie ustępują tym pochodzącym z Francji, oraz popularny na Morawach deser czyli miodownik Marlenki.

Wycieczkę kulinarną po Republice Czeskiej warto zakończyć w kawiarence, która uraczy nas słodkościami, o których długo nie zapomnimy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *